“Stratejik İnovasyon Yönetimi” hakkında…


Sn. İsmet Barutçugil, Stratejik İnovasyon Yönetimi başlıklı bu çok kıymetli çalışmayla “hocaların hocası” olmanın anlamını bizlere bir kere daha hatırlatmakta. Yılların bilimsel bilgi birikimi ve uygulama deneyimleri, büyük bir özenle damıtılmış, yalınlaştırılmış bir anlatımla okuyuculara aktarılıyor.
Bu eser hem “inovasyon” kavramına mesafeli kalmış okuyucuları kavramın derinliklerine doğru keyifli bir öğrenme yolculuğuna çıkma, hem de inovasyon yönetimi alanında çalışan profesyoneller, araştırmacılar, uzmanlar açısından çok değerli ve zihin açıcı tartışmaları, tanımları, sınıflandırmaları, örnekleri bir arada değerlendirme şansı sunmakta.


İsmet Hocamız “sürdürülebilir inovasyonun” sadece iyi niyet ya da yüksek motivasyonla değil, “strateji” bakışıyla, bütünsel ve sistematik bir yaklaşımla ve elbette kurumsal kültürün bir parçasına dönüşerek mümkün olabileceğini, çok çarpıcı örneklerle ve zarif anlatımıyla bizlerle paylaşmış.
Tüm kurumlarımıza ve inovasyon yönetimi alanının tüm gönüllülerine bu başucu eserinden en verimli şekilde faydalanabilmelerini diliyorum.
Dr. Umut EKMEKÇİ – Strateji & İnovasyon Yönetimi Danışmanı

Stratejik İnovasyon konusuyla ilgili okuduğum tüm kitapların içinde en kapsayıcı olanı. Sağlıklı bir inovasyon ekosisteminin kurulması ve yönetilmesi için gerekli tüm unsurları oldukça detaylı bir şekilde ele alan bu kitabın inovasyon yolculuğuna çıkan tüm yöneticilerin temel referans kaynağı olacağına inanıyorum.
İnovasyonu tesadüflere bırakmayı değil de stratejik bir öncelik olarak yönetmeyi istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.
Bora ÖZKENT – İstanbul Bilgi Üniversitesi, “Adım Adım İnovasyon” ve “Büyük Kurumlar İçin İnovasyon manifestosu” kitaplarının yazarı

Bilgilendirici, son derece merak uyandırıcı, konuya uzak olanların bile inovasyona dair neyin ne olduğunu kolaylıkla anlayabileceği olağanüstü bir kitap. Bir yap-boz resmi olan inovasyon süreç yönetiminin tüm parçaları enfes bir bütünlük içinde ele alınmış ki ana resimden hiç kopmuyorsunuz, kendinizi yeniliklerle, bilinmeyenlerle ve sürprizlerle bezenmiş harika bir yolculuğa çıkmış gibi hissediyorsunuz.
Referans niteliği ile özellikle girişimcilik ekosisteminde yer alan aktörlerin başucu kaynaklarından biri olacağına inandığım bu kitap; düşünce ve uygulamalarda önemli değişimler yaratacak.
Dr. Furkan EVRENOS – Managing Director at COGITO PARK & CO Investments

“Yeni küresel ekonomide inovasyon merkezi bir konuma gelmiştir. Bu önemli konuda, Prof. İsmet Barutçugil inovasyonun temel kavramlarını ve şirketlerin inovasyon yolculuğunu strateji, kültür ve yaşanan sorunlara çözüm önerileri ile detaylandırarak anlaşılır bir dil ile sunuyor.”
Engin ÇAĞLAR – Dünya İnovasyon Forumu Elçisi

Hocam elinize ve yüreğinize sağlık. Her kitabınız konusunda rehber niteliğinde… Sade dili, Bilgi ve tecrübe aktarımı, cümle kalıpları ve dilbilgisi ve imla açısından da çok seçkin birer eser niteliğindeler. Ayrıca üniversitede olmamanıza rağmen seçtiğiniz konular ve anlatımlarınız değişimi ve gelişmeleri genç akademisyenlerden daha iyi takip ettiğinizi gösteriyor. Tebrikler….
Hüseyin Bozkurt

Reklam
Bu yazı Stratejik Yönetim, Yönetim içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.